REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Jedna z największych polskich spółek logistycznych stawia na Prologis Park Teresinartykuł
Pokaż artykuł
Jedna z największych polskich spółek logistycznych stawia na Prologis Park Teresin
Jedna z największych polskich spółek logistycznych stawia na Prologis Park Teresin. Omida Group to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek w branży TSL, której działalność opiera się na współpracy kilku wyspecjalizowanych spółek. Grupa oferuje klientom pełne spektrum usług – od spedycji morskiej, lotniczej i kolejowej, przez transport drogowy, aż po kompleksowe rozwiązania logistyczne w kraju i za granicą. Dzięki tej strukturze Omida obsługuje różnorodne łańcuchy dostaw i jest w stanie elastycznie dopasowywać ofertę do zmieniających się potrzeb rynku. Spółka wynajęła łącznie 10 000 metrów kwadratowych.
Kolejna wielka inwestycja pod Wrocławiem. Powstaną setki miejsc pracy [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Kolejna wielka inwestycja pod Wrocławiem. Powstaną setki miejsc pracy [FILM+WIZUALIZACJE]
Kolejna wielka inwestycja w jednej z najbogatszych gmin w Polsce, podwrocławskiej gminie Kobierzyce. Inwestor z branży powierzchni magazynowo-przemysłowych, firma EQT Exeter wybuduje w Bielanach Wrocławskich nowy park magazynowo-przemysłowy.
Goodspeed rozbudował magazyn centralny pod Warszawąartykuł
Pokaż artykuł
Goodspeed rozbudował magazyn centralny pod Warszawą
Goodspeed, grupa logistyczno-technologiczna i lider logistyki w temperaturze kontrolowanej dla branży cateringu dietetycznego, zakończył rozbudowę swojego centralnego magazynu w Ołtarzewie pod Warszawą (gmina Ożarów Mazowiecki, powiat warszawski zachodni), zwiększając jego całkowitą powierzchnię operacyjną o 70%. Łączna powierzchnia obiektu wzrosła do 3 900 metrów kwadratowych. Inwestycja jest odpowiedzią na dynamiczny wzrost zapotrzebowania na wyspecjalizowane usługi logistyczne zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych – w szczególności w Czechach.
Bradas po raz kolejny inwestuje w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Bradas po raz kolejny inwestuje w woj. opolskim
Bradas nawiązał współpracę z firmą Commercecon przy budowie nowej hali magazynowej na terenie województwa opolskiego. Inwestycja ma stanowić element rozbudowy zaplecza logistycznego przedsiębiorstwa oraz odpowiedź na rosnące potrzeby operacyjne firmy. Hala logistyczna w Oleśnie będzie miała wysokość 10 metrów i łączną powierzchnię prawie 24 tys. mkw.
Dolny Śląsk i Wielkopolska: Kluczowe lokalizacje dla stałej bazy wojsk USAartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk i Wielkopolska: Kluczowe lokalizacje dla stałej bazy wojsk USA
Rząd Polski podjął decyzję o rozpoczęciu rozmów ze stroną amerykańską w sprawie utworzenia stałej bazy wojsk USA na terytorium kraju. Jako główne lokalizacje wskazywane są regiony Dolnego Śląska i Wielkopolski. Potencjalna inwestycja, szacowana na setki milionów złotych, miałaby zapewnić stałą obecność kilku tysięcy żołnierzy amerykańskich wraz z niezbędną infrastrukturą.
Nowy magazyn Prologis w woj. opolskim zdobył najwyższy poziom certyfikacji BREEAMartykuł
Pokaż artykuł
Nowy magazyn Prologis w woj. opolskim zdobył najwyższy poziom certyfikacji BREEAM
Nowy magazyn Prologis w Ujeździe (woj. opolskie) zdobył najwyższy poziom certyfikacji BREEAM. Osiągnął imponujący wynik 92,2%. Potwierdził też najwyższe standardy zrównoważonego budownictwa. W procesie certyfikacji Prologis był wspierany przez firmę doradczą JWA.
[Aglomeracja Wrocławska] Armeton rozbuduje fabrykę w podoławskich Stanowicachartykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja Wrocławska] Armeton rozbuduje fabrykę w podoławskich Stanowicach
Armeton d.o.o. (ltd) jest spółką międzynarodową z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, specjalizuj...
Czy Polacy nie lubią wynajmować mieszkań?artykuł
Pokaż artykuł
Czy Polacy nie lubią wynajmować mieszkań?
Polski rynek najmu jest jednym z najsłabiej rozwiniętych w Europie. Warto zastanowić się nad przyczy...
Magnacka 1 – SP Invest rozszerza ofertę o lewobrzeżną Warszawę. Stawia na Ursus [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Magnacka 1 – SP Invest rozszerza ofertę o lewobrzeżną Warszawę. Stawia na Ursus [WIZUALIZACJE]
Warszawski deweloper inwestował dotychczas po prawej stronie Wisły, m.in. na Pradze-Północ i w Wawrz...
Warszawa: Blu Residence – standard premium od Albero Invest. Nowe apartamenty na Dolnym Mokotowie [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: Blu Residence – standard premium od Albero Invest. Nowe apartamenty na Dolnym Mokotowie [WIZUALIZACJE]
Warszawski deweloper realizuje przy ulicy Bluszczańskiej dwupiętrowy budynek z ponad 40 lokalami. Po...
Polska kluczowym rynkiem Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej w trzecim kwartaleartykuł
Pokaż artykuł
Polska kluczowym rynkiem Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej w trzecim kwartale
Prologis, Inc., wiodący właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, podsumował trzeci...
Omulewska 26inwestycja
Pokaż inwestycję
Omulewska 26
Warszawa, Praga-Południe, Omulewska 26
Do grona najemców warszawskiego biurowca Skyliner dołączył największy producent zabawek na świecieartykuł
Pokaż artykuł
Do grona najemców warszawskiego biurowca Skyliner dołączył największy producent zabawek na świecie
Światowy lider projektowania, produkcji i sprzedaży zabawek oraz innych produktów użytku rodzinnego, firma Matell została nowym najemcą biurowca Skyliner przy ul. Prostej 67 na warszawskiej Woli.
Dwóch deweloperów zrealizuje wspólnie nową inwestycję mieszkaniową ma warszawskim Ursynowie [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Dwóch deweloperów zrealizuje wspólnie nową inwestycję mieszkaniową ma warszawskim Ursynowie [WIZUALIZACJE]
Ursynów #22 to nowa, wspólna inwestycja doświadczonych firm deweloperskich – Develii oraz Grupo Lar Polska. Osiedle, którego ukończenie zaplanowane jest na 2024 rok, wyróżnia dogodna lokalizacja na północnym Ursynowie, rozbudowana infrastruktura komunikacyjna i dostęp do terenów zielonych.
KGHM zapowiada współpracę z Samsungiem. Kolejny krok ku dekarbonizacjiartykuł
Pokaż artykuł
KGHM zapowiada współpracę z Samsungiem. Kolejny krok ku dekarbonizacji
KGHM Polska Miedź S.A. podpisała porozumienie (Memorandum of Understanding) z Samsung C&T Corporation dotyczące współpracy przy wdrażaniu technologii nisko i zeroemisyjnych. Spółki zapowiedziały wspólne działania w zakresie OZE, małych modułowych reaktorów jądrowych (SMR), produkcji i wykorzystaniu wodoru czy technologii wychwytywania i składowania dwutlenku węgla (CCSU), która mogłaby zostać wykorzystana w procesach hutniczych.
Pod Warszawą powstanie biurowiec polskiej firmy Bogucki Folie [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Warszawą powstanie biurowiec polskiej firmy Bogucki Folie [WIZUALIZACJE]
W miejscowości Jatne, w gminie Celestynów (powiat otwocki) pod Warszawą powstanie nowy biurowiec - siedziba firmy polskiej firmy Bogucki Folie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
Polenergia uruchomiła najszybsze stacje ładowania aut elektrycznych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Polenergia uruchomiła najszybsze stacje ładowania aut elektrycznych w Polsce
Polenergia uruchomiła najszybsze stacje ładowania aut elektrycznych w Polsce. Chłodzone cieczą ultraszybkie ładowarki o mocy 400 kW stanęły przy Autostradzie Wielkopolskiej. Stacje znajdują się na terenie MOP-u Chociszewo, w połowie drogi pomiędzy Poznaniem i Frankfurtem nad Odrą oraz niedaleko trasy ekspresowej S3. To jedyne w Polsce stacje ładowania pojazdów elektrycznych o tak dużej mocy.
Firma z branży IT nowym najemcą biurowca Q22 w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Firma z branży IT nowym najemcą biurowca Q22 w Warszawie
Jeden z najbardziej charakterystycznych budynków biurowych w stolicy pozostaje atrakcyjny dla najemców. Do ich grona dołączyła firma Astek Polska, zajmując ok. 1400 mkw. na 10. piętrze. W transakcji doradzała firma CBRE.
GARO Polska zamyka fabrykę po 30 latach. Szwedzi wygaszają produkcję w Szczecinie, a 200 pracowników czeka na decyzjeartykuł
Pokaż artykuł
GARO Polska zamyka fabrykę po 30 latach. Szwedzi wygaszają produkcję w Szczecinie, a 200 pracowników czeka na decyzje
Kolejna zagraniczna firma wygasza produkcję w Polsce. GARO Polska (należący do szwedzkiego koncernu GARO) – jeden z kluczowych producentów ładowarek do samochodów elektrycznych w Europie – kończy działalność po trzech dekadach obecności na polskim rynku. Decyzję o wygaszeniu zakładu w Szczecinie podjęła szwedzka centrala, a informację przekazał prezes polskiego oddziału, Marek Samborski. Jak podkreślił, „Z ciężkim sercem przyjęliśmy decyzję o wygaszeniu produkcji w Polsce”.
Warszawa w TOP 5 Europy. Stolica napędza inwestycyjny sukces Polskiartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa w TOP 5 Europy. Stolica napędza inwestycyjny sukces Polski
Europa traci impet w globalnym wyścigu o zagraniczne inwestycje, ale Polska – a szczególnie Warszawa – wyraźnie się wyróżnia. Najnowszy raport EY „Atrakcyjność Inwestycyjna Europy 2025” pokazuje, że mimo spadków na Starym Kontynencie, nad Wisłą rośnie liczba nowych projektów z udziałem kapitału zagranicznego.
REKLAMA